All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal imaging surveillance camera ] match 151 Products.
Cooled Optical Gas Imaging Camera 320x256 / 30μm RoHS Certificate
| Sensor: | IR Sensor |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
Ultra-compact Plug-in Thermal Camera with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size Microbolometer
| Resolution: | 256×192 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| Spectral Response: | 8~14μm |
RS058 / RS046H MWIR MCT Infrared Detector for Long Range Surveillance
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
256×192 Resolution 12μm Pixel Size Plug-in Thermal Camera Module with 300mW Power Consumption
| Typical Power Consumption: | 300mW |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
OEM MCT MWIR High Resolution Cooled Camera Module 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Security Monitoring MWIR Cooled Infrared Detector 640x512/15μm
| Application: | Security Monitoring |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |

