All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mct ] match 156 Products.
256×192 Resolution Uncooled LWIR FPA Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | 300mW |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
iMC212 Infrared Miniature Module with 256×192/12μm for Portable Devices
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
|---|---|
| Infrared Detector Resolution: | 256x192 |
| Used For: | Mobile Terminal Applications |
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
100Hz Frame Rate MWIR Thermal Imaging Module Cooled HgCdTe 640x512/15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Thermal Camera Core Cooled IR Camera Module 320x256/30μm for Gas Leak Detection
| Type: | Gas Leakage Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
| Size: | 155x67x80mm |
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μm For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |

