All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir drone thermal camera ] match 53 Products.
Drones Uncooled LWIR Thermal Module With 640x512 12μm VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
9.1mm 30Hz LWIR 640x512 12μm Infrared Camera Module For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12uM For UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Radiometric Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 Spectral Range 8~14μm for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Module For Drones 640x512 12μm Frame Rate 30Hz
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Portable Uncooled Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size for Thermography
| Applications: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
|---|---|
| Type: | Uncooled LWIR Thermal Camera |
| Infrared Detector: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
Uncooled VOx FPA Microbolometer Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
Portable 120×90/12μm Wafer-level Infrared Camera Module for Temperature Screening
| Type: | Plug-in Thermal Imaging Camera |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Spectral Response: | 8~14μm |

