All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 320x256 thermal camera core ] match 55 Products.
MWIR 320x256/30µm Optical Gas Imaging Camera Core for Handheld Thermal Imager
| Spectral Range: | 3.8±0.1~4.1±0.1μm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Module |
| Weight: | ≤680g |
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Module with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Cooling Time (23 ℃): | ≤8min@12V |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Pixel Size: | 30μm |
55mm Lens Optical Gas Imaging Camera Core with 320x256 Resolution for Flame Penetration in High-Temperature Environments
| Optional Lens: | 23mm/55mm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Core |
| Resolution: | 320x256/30μm |
OEM Cooled MWIR 320x256/30μm Infrared Camera Module
| Type: | Cooled AD Modules |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Infrared Cooled Camera Modules 320x256 30μm With 55mm Fixed Zoom Lens
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
OEM Cooled Camera Modules 320x256 30μm Infrared Camera Module
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
LFM330Z5 Gas Leakage Detector with 320x256 Resolution 30μm Pixel Pitch and 20mK NETD Cooled Infrared Detector
| Type: | Cooled IR Sensor |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 320x256/30μm |
320x256 Cooled Infrared Gas Leak Detection Camera with 30μm Pixel Size and 10mK NETD for Petrochemical Industry
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| Typical NETD: | 10mK (F1.5) |

