All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 1280x1024 high resolution thermal camera module ] match 100 Products.
OEM MWIR Cooled Camera Module With MCT 1280x1024 12um Infrared Detector
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Fast Integration IR Cooled Camera Modules EYAS1212 Mega Pixel 149x58.5x71mm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Sharp Thermal Imaging LWIR Infrared Camera Module 640x512 12μm For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
Uncooled Thermal Imaging Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Pitch for Low 330mW Power Consumption
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 330mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Module 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch for Security and Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
GAVIN330 MWIR Cooled Thermal Imager Module High Reliability 320x256/30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤10mK |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

