All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 1280x1024 high resolution thermal camera module ] match 100 Products.
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Camera Core with 12μm Pixel Pitch and 30~180mm Lens
| Digital Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤30mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Cooled HgCdTe MWIR Camera Module 640x512/15μm for Handheld Thermal Cameras
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
PAL/NTSC Uncooled Thermal Camera Core With 1~8X Continual Zoom
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Vehicle Mounted Night Vision IR Camera Thermal Camera Core 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RS058 T2SL Thermal Camera Core 640x512 15μm Cooled Infrared Detector Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
15μm 640x512 Cooled IR Detector Integration MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
MWIR Cooled Thermal Module 1280x1024 With Continuous Zoom Lens 37.5~750mm/F4
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Ultra Clear 1280x1024 12μm Cooled Thermal Module For Long Range Monitoring
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm (MW) |
|---|---|
| Used For: | Surveillance Camera |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
Ultra Clear 1280x1024 12μm Cooled Thermal Module for Long Range Monitoring
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm (MW) |
|---|---|
| Used For: | Surveillance Camera |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |

