All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera ] match 362 Products.
Compact LWIR Thermal Imaging Module TWIN612 for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
320×256/30μm MWIR Cooled Infrared FPA Detector for Temperature Measurement in Petrochemical Plants
| MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Power Consumption (23 ℃): | ≤15W@12V (Peak); ≤7W@12V (Stable) |
| Detector Resolution: | 320x256 |
67g Infrared Detector 8μm-14μm Spectral Range
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Ultra Compact MWIR Cooled Infrared Detector 640x512 / 15μm High Sensitivity
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Type: | Cooled Infrared Detector |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector For Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
HD MWIR Cooled Infrared Detector 640x512 / 15μm with RS058 Integral Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |

