All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled lwir thermal camera module ] match 269 Products.
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module With 640x512 12μM Clear Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module 256x192 Resolution 12μm Pixel Size with ±2℃ Accuracy for Smart Home
| Temperature Measurement Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Focus Mode: | Focus Free |
120×90 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Module with Universal Control Interfaces
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free LWIR Thermal Camera Module for Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
LWIR Thermal Camera Module With Temperature Measurement Range of -20℃~150℃/0~550℃
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch and 330mW Power Consumption
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 330mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 LWIR Thermal Camera Module With 30mm - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |

