All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal camera core personalized observation ] match 63 Products.
LWIR 320x256/30μm Cooled Infrared Camera Core with 20mK NETD for Gas Leakage Detection
| Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
Cooled Optical Gas Imaging MWIR Infrared Camera Core with 320x256/30μm for Measurement through Flames
| Function: | Measurement Through Flames |
|---|---|
| Focal Length: | 23mm/55mm |
| Detector Resolution: | 320x256 |
High Sensitivity Thermal Security Camera Uncooled Infrared Module
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
LWIR 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free Infrared Camera Module for Security
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module with Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
1280x1024 12μm Cooled Camera Modules Cores
| Technology: | MCT / HgCdTe |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
640x512 Resolution 15μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera with 25mK NETD for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Weight (g): | ≤235g |
| Detector Resolution: | 640x512 |
320x256/30μm Cooled MWIR Thermal Imaging Detector with 10mK NETD for VOCs Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Detector Resolution: | 320x256 |
| Pixel Size: | 30μm |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |

