All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mwir camera module 640x512 ] match 57 Products.
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Accelerator For Cooled Infrared Detector 640x512 Cooled AD Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
55mm Lens 640x512/15µm Cooled Infrared Module for VOCs Gas Leak Detection Optical Gas Imaging
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Module |
| Size: | 71mm×72mm×52mm |
Cooled 640x512 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Mid Wavelength Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Type: | Cooled Infrared Detector |
640x512 15μm Cooled Infrared Detector Module Integration
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

