All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 256x192 uncooled microbolometer camera ] match 13 Products.
Fully Optimized SWaP-C Uncooled Microbolometer Camera Detector 256x192 / 12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |
LC260 Tiny Size Uncooled LWIR Fever Detection Camera Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
Infrared Thermal Camera Module with 256x192/12μm Uncooled LWIR Detector
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| NETD: | ≤45mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free Infrared Camera Module for Security
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Light Weight 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Thermal Camera Core for AIoT and Industrial Vision
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Typical Power Consumption: | 330mW |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Module Camera 256x192 12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core 256x192 12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Vox Microbolometer Uncooled Infrared Detectors 256x192 12μm for Thermal Cameras
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |

