All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal camera module 256x192 ] match 69 Products.
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 Cooled IR Detector Integration MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Pitch Focus Free Design
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
iMC212 Uncooled Infrared Module with 256x192 Resolution and 300mW Power Consumption for Mobile Device Integration
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR Focal Plane Array |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core with 1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size and Shutterless Operation for Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | ≤30mK |
1280×1024 Resolution 12μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Microbolometer Thermal Imaging Detector
| Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Pitch in Wafer Level Package
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 640X512 / 12μm Thermal Imaging Core for Clear Imaging & AIoT Application
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
Ultra Clear Cooled MWIR Camera Core
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
PLUG612 Uncooled LWIR Camera Core 640x512 12μm With Clear Thermal Imaging
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |

