All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high sensitivity lwir cooled infrared detector ] match 175 Products.
High Sensitivity LWIR Cooled Infrared Detector for Security Application
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Spectral Range: | 7.7~9.5 (LW) |
| Material: | T2SL |
LWIR Cooled Infrared Detector 640x512/15µm for Security Application
| NETD: | ≤25mK |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
RS058 LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 for Remote Monitoring System
| NETD: | ≤25mK |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
C615S Type II Superlattice LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 / 15µm
| Material: | T2SL |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
C615S Type II Superlattice LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 / 15µm
| Material: | T2SL |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
LWIR Cooled Infrared Detector Integrated Into EO IR Systems 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
LWIR Cooled Infrared Detector Integrated Into EO IR Systems 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Long Wave Type II Superlattice Cooled Infrared Detectors 320x256 30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK (F2) |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm LW |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |

