All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 30hz thermal imaging core ] match 233 Products.
Uncooled FPA Thermographic Thermal Camera Core 400x300 17um
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 / 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Thermal Camera Core 640x512 / 12μm for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256/30μm Thermal Camera Core Cooled IR Camera Module for Gas Leak Detection
| Type: | Gas Leakage Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
| Size: | 155x67x80mm |
640x512 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
640x512/12μm IR Thermal Camera Core for Industrial Temperature Measurement
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| NETD: | <30mK |
PLUG612R Uncooled Drone Thermal Camera Core for Firefighting Rescuse
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PAL/NTSC Uncooled Thermal Camera Core With 1~8X Continual Zoom
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
LWIR Uncooled Thermal Camera Core 640x512 17μm for Firefighting and Rescue
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |

