All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 30hz thermal imaging core ] match 233 Products.
Uncooled Thermal Imaging Module Tiny Size 640x512 12uM For UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Security Camera Module 400x300
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Module 120x90 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
640x512 Thermal Imaging Module Integrated Into Drones for Inspection
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| Type: | Thermal Camera For Drone |
| NETD: | ≤40mK |
Clear Imaging Thermal Camera Core 640x512 for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Stable Performance Thermal Camera Core Uncooled 640x512 / 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
256x192 12μm Thermal Camera Core Uncooled Fully Optimized SWaP-C
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
Thermal Camera Core with Thermography for Unmanned Aerial Vehicle System
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled FPA Thermal Imaging Camera Core With 400x300 Infrared Detector
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |

