All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Vanadium Oxide Uncooled IR Camera Core Typical NETD 40mK for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RAW YUV BT656 Digital Video Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
NUC Uncooled Infrared Drone Thermal Camera 40mK Typical NETD 30Hz
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
UAV Payloads Uncooled Thermal Camera Module 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
DVP LVDS USB2.0 interfaces Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Customized Uncooled Thermal Imaging Camera Core 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
F1.5 MWIR MCT Infrared Detector 320x256 / 30μm for Gas Lead Detection
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Vanadium Oxide Uncooled Drone Thermal Camera Core Tiny Size 640x512 30Hz
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

