All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera ] match 412 Products.
640x512 12μM Uncooled Thermal Imaging Module For Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module for Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
320x256/30μm MWIR Cooled Thermal Imaging Detector with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Size (mm): | 142×58.5×71 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
25mm Lens Cooled Infrared Camera Module with 320x256 Resolution and 20mK NETD for Optical Gas Imaging and Gas Leak Detection
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
High Resolution FPA Uncooled IR Detector 640x512 12μm for Thermal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| Package: | Wafer Level Packaging |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Infrared Detector with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| Weight: | ≤1.0kg |
|---|---|
| Type: | Linear Stirling Cryocooler |
| MTTF: | ≥20000hrs |

