All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ultra clear mwir camera core ] match 6 Products.
Ultra Clear Cooled MWIR Camera Core
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
All Weather Surveillance Cooled MWIR Camera Module 1280x1024 12μm
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Ultra Clear 1280x1024 12μm Cooled Thermal Module for Long Range Monitoring
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm (MW) |
|---|---|
| Used For: | Surveillance Camera |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
Optical Gas Imaging Camera with 320x256/30μm Cooled MWIR Infrared Detector for Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Sensor: | IR Sensor |
| Technology: | Infrared |
1280x1024 12μm Cooled Camera Modules Cores
| Technology: | MCT / HgCdTe |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
T2SL Integrated Dewar Cooler Assembly Dual Band Cooled IR Detector
| Resolution: | 320x256 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 30μm |
| Stable Power Consumption: | <9W |
1

