All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ resolution 1280x1024 thermal imaging module ] match 104 Products.
1280x1024 Resolution Thermal Imaging Module with 30-180mm Zoom Lens and Uncooled LWIR Detector
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Imaging Module for Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
High Resolution 1280x1024 Thermal Camera Module with 12μm Pixel Size and Shutterless Operation for Ultra Clear Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 12μm HD Thermal Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
| NETD: | ≤20mK |
HD Cooled Thermal Imaging Module 1280x1024 12μM Long Range Monitoring
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
MWIR MCT Infrared Thermal Imaging Module 1280x1024/12μm
| Type: | MWIR Camera Module |
|---|---|
| IR Detector: | Cooled Detector |
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
Uncooled LWIR 1280x1024 Thermal Camera Module For Thermal Security Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Stable Performance iSE1212 Uncooled Infrared Thermal Imaging Module with 1280x1024 Resolution and 12μm Pixel Size
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx Thermal Imaging Module with High Temperature Accuracy ±2℃
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Definition Uncooled VOx Thermal Imaging Module for Industrial Thermography
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

